Güzelyalı Mahallesi Alınteri Sokak
No: 11 Güzelyalı / Pendik -İSTANBUL
Pzt - Cmt: 09.00 - 19.00
Pazar KAPALI

Flanşlı İskele

FEB YAPI > iskele > Flanşlı İskele

FLANŞLI İSKELE

Flanşlı iskele başta endüstriyel yapılar olmak üzere, gemi yapım ve onarımlarında (tersanelerde), sanat yapılarında, enerji santrallerinde, uçak bakım-onarım tesislerinde, çimento vb. üretim fabrikalarında, tünel baraj gibi inşaat alanlarında ve her türlü cephe çalışmalarında kullanılabilen bir iskele sistemidir. Oldukça güvenli ve uygulanabilir bir çalışma ortamı sağlar.

Flanşlı iskele, benzersiz bağlantı tekniği sayesinde güvenli ve sağlam bir biçimde dik bileşenler üzerine kaynaklanmış ‘’ flanş’’ diye ifade edilen çok yönlü sekiz bağlantı noktası bulunan dikey bağlantı elemanı ve çelik döküm kurtağzı isimli kilitleme mekanizması bulunan yatay bağlantı elemanlarından oluşur.

Dikey bağlantı elemanlarının her flanşına ayrı yönlerden 8 adet yatay veya çapraz bağlantı elemanı montaj yapılabilir. Bu sistem yatay elemanlara bir dikmenin etrafında 360 derecelik hareket kabiliyeti verir.

Böylece bina yüzeyindeki her türlü girinti ve çıkıntıya uyum sağlayarak pratik bir iş akışı sağlar. Her türlü flanş aralığına uygun bir biçimde üretilen yatay bağlantı elemanları, çapraz bağlantı elemanları ve topukluklar ile sistem güvenliği en üst düzeydedir. İki kişi tarafından bu sistem çok kolay kurulur ve sökülür. Yalnızca 500 gr’lık çekiç yardımıyla kurtağzı geçişi ile flanşa bağlantı yapılır ve kama ile sıkıştırılır.

Alt ayar millerine eklenen tekerlekler yardımı ile de hareketli iş iskelesi olarak kullanılabilmektedir. Güçlü bağlantılar sayesinde iskelenin yatma ve devrilme riski bulunmamaktadır.